BİNGÖL İL MEM ARGE

12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN 40 HADİS YARIŞMASI 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN 40 HADİS YARIŞMASI 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

Projemizin değerler eğitimiyle alakalı kültürel alanını oluşturan 40 Hadis Ezberleme yarışması 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam-Hatip Lisesi koordinesinde gerçekleşti. 40 Hadis Ezberleme yarışmasına başlamadan önce izleyici olarak gelen öğrencilere ve diğer katılımcılara İmam-Hatiplerle alakalı hazırlanan video izletildi. Daha sonra okul idaresi tarafından yarışmaya katılan öğrencilere yarışmanın yönergesi anlatıldı.  Yarışmayı izlemek için Din Öğretimi Şube Müdürü Mehmet ARSLAN ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Abdulhaluk ÇAKAN okula ziyarette bulundular.

 İmam-Hatip lise kademesinde eğitim gören öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen yarışmada her öğrenciye 5 adet hadis soruldu. Hadisler Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 40 Hadis kitabından seçildi.

Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerin jüri üyesi olduğu yarışmada sıralama şu şekilde belirlendi.

1. Cumhuriyet Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi- Eymen BÜRKEK

2. Solhan Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi-Nurcan AVCI

3. Rabia Hatun Anadolu İmam-Hatip Lisesi-Merve TAYĞUN

 

Yarışma bittikten sonra Okul Müdürü Nihat KORLAELÇİ tarafından  jüri üyelerine teşekkür belgeleri sunuldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve hediyeler sunuldu. Yarışma sonunda ise 12 Dev Öğrenci’den biri de Eymen BÜRKEK oldu.

22-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.