BİNGÖL İL MEM ARGE

12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN BİRLİK VE BERABERLİK KONULU RESİM YARIŞMASI SARAY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

 12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN BİRLİK VE BERABERLİK KONULU RESİM YARIŞMASI SARAY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

12 Adımda 12 Dev Öğrenci projesinin bir adımı daha son buldu.  Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde,  “Birlik ve Beraberlik” konulu ortaokullar arası resim yarışması yapıldı. Saat 10.10’da başlayan yarışma 12.10’da son buldu. 28 okulumuzdan 28 öğrencimizin katıldığı yarışmada öğrencilerimiz canlı çizime tabi tutuldular. 120 dakikalık çizimin ardından yaklaşık 1 saat bir mola verildi. Moladan sonra 2017-2018 eğitim öğretim yılı eser komisyon değerlendirme üyelerinden seçilen jüri üyelerimiz; Sevgi SAKLI, Fehim KANAR ve Hazal ERSÖZ Ar-Ge birimi 12 Adımda 12 Dev Öğrenci proje koordinatörü Muhammed Fatih KARTAL başkanlığında, eserleri değerlendirdi. Eserler arasından;

1.       Bingöl Merkez İmam Hatip Ortaokulu- Emine BOĞATEKİN

2.       Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu- Özlem ÇEÇEN

3.       TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu- Nisanur BAKIRCI olarak dereceye girdi. 

 Yarışmayı ve projeyi yerinde incelemek için okulu ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhaluk ÇAKAN, “Projenin resim yarışması adımında bu sene ki tema “Birlik ve Beraberlik” oldu. Öğrencilerimizin hepsi kayda değer çalışmalar ortaya koymuşlar. Projenin bu adımının amacı da görsel sanatlar alanında yetenekli öğrencilerin keşfedilerek ödüllendirilmesidir. Yarışmada ilk üçe giren öğrencilerimiz okul idaresi tarafından ödüllendirdi. 1. olan öğrencimiz Emine BOĞATEKİN ise 12 Dev Öğrenci arasına girdiği için sene sonunda yapılacak olan ödül töreninde tekrar ödüllendirilecek. İşin önemli noktası ise medeni cesaret göstererek buraya gelen tüm öğrencilerimiz bizim için birincidir ve biz bu nedenle hepsine yarışmaya katıldığı için teşekkür mahiyetinde katılım belgesi düzenledik” dedi. ÇAKAN’ın bu konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgeleri dağıtıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere okul idaresi tarafından ebru sanatı seti hediye edildi. Jüri üyesi olarak emek gösteren resim öğretmenlerine ise teşekkür belgesi dağıtıldı. Belge dağıtımının ardından resimler sergiye açıldı ve yarışma sonlandı.

 

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.