BİNGÖL İL MEM ARGE

12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN YABANCI DİL ADIMI BUGÜN YEŞİLYURT ORTAOKULU KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

 12 ADIMDA 12 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN YABANCI DİL ADIMI BUGÜN YEŞİLYURT ORTAOKULU KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

                12 Adımda 12 Dev Öğrenci projesinin akademik başarı adımlarından biri olan “Yabancı Dil” adımı 11.04.2018 tarihinde Yeşilyurt Ortaokulu koordinesinde gerçekleşti. Her okuldan 8. sınıf kademesinde eğitim gören iki öğrencinin seçildiği İngilizce sınavına 33 okuldan toplam 66 öğrencimiz katıldı.

                Yeşilyurt İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan İngilizce testi bu yıl ki sınav formatına uygun olarak hazırlandı. Öğrenciler 40 sorudan oluşan testte; çoktan seçme, boşluk doldurma, doğru yanlış ve açık uçlu soru gibi çeşitli ölçme tarzından olan soruları yanıtladılar.

                Sınavdan sonra konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serhat ARAN “Yabancı dil sınavı projemizin akademik başarı ayağını oluşturmaktadır. Bu adım Yeşilyurt Ortaokulu koordinesine yürütülmektedir. Projenin bu adımında emeği geçen başta koordinatör okulumuz olmak üzere, soruları hazırlayan test kuruluna ve projenin tüm adımlarını koordine eden Ar-Ge birimi personeline teşekkürlerimi sunuyorum. İngilizce alanında uzun yıllar eğitim görmemize rağmen dersin kazanımları beklenen düzeyde olmamıştır. Böyle etkinliklerle daha iyi kazanım sağlanacak ve başarılı öğrencilerin farkına varılacaktır. ” gibi açıklamalarda bulundu.

                ARAN, bu açıklamasından sonra sınava katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verdi. Daha sonra ise sınav sorularını hazırlayan test kuruluna teşekkür belgelerini sunarak programı sonlandırdı.

 

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.