BİNGÖL İL MEM ARGE

53. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finalleri Gerçekleştirildi

53. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finalleri Gerçekleştirildi

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezinden öğretmenimiz Çağrı Bağbars'ın danışmanlığında öğrencilerimiz Begüm Neva Yüksel ve Muhammed Mustafa Altınsoy'un yaptıkları Dilocan isimli proje Türk Dili ve Edebiyatı alanında Türkiye üçüncülüğü, Bingöl STEM ve Bilim Merkezinden Burak Efe öğretmenimizin danışmanlığında TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencileri Abdulkadir Ozman, İbrahim Ahmet Aydın ve Yusuf Ali Korkulu'nun yaptıkları Agrovert Dikey Tarım Sistemi isimli proje Teknolojik Tasarım alanında Teşvik Ödülü ve Bingöl STEM ve Bilim Merkezinden Ahmet Bağbars'ın danışmanlığında TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri Ömer Faruk Koşar ve Muhammed Yuşa Becerikli'nin yaptıkları Capti Göz isimli proje Yazılım alanında Teşvik Ödülü almışlardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Tübitak yarışmalarına katılım sağlayan bu öğrencilerimiz gelecekte ülkemizin mimarları olacaklar. Dolayısıyla ben bu çalışmalara gönüllü olarak katılan, mihmandarlık eden öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum. Onların alın teri, desteği olmadan bu çalışmalar olmaz."  Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarıyla gurur duyuyoruz dedi.

23-06-202223-06-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191349

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.