BİNGÖL İL MEM ARGE

BİR PROJE DE SEN YAZ PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BİR PROJE DE SEN YAZ PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BBingöl ilinde projeyle yaşam kültürünü geliştirerek öğretmen ve öğrencilerimizin eğitime vizyoner bir bakış açısı geliştirmesini sağlamak, HHazırlanacak projelerle inovasyon çalışmaları ve akademik başarıyla alakalı yapılan çalışmaların gelişmesine katkıda bulunmak, ilimizde ulusal ve uluslar arası düzeyde gerçekleşen hibe başvurularının sayısını artırmak, 2015-2019 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Plan ve Performans Programlarında yer alan proje başvuru sayısı ve elde edilen hibe miktarı hedeflerine ulaşmak, ilimizde bulunan öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak, okullarımızın hibe programlarından faydalanmasını sağlamak ve okullarımızda proje kültürünü oluşturmak amacıyla hazırlnana Bir Proje de Sen yaz projesinin tanıtım toplantısı Selahaddin-i Eyyubi Aanadolu İmam-Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. 

Proje kapsamında yer alan faaliyetler şu sekilde belirlendi.

- Proje Döngü Eğitimi: Bu eğitimler okul proje temsilcilerine yönelik olacaktır.

-Proje Yazma Günleri: Okul proje temsilcileri 4 (dört) gruba ayrılıp her grup Ar-Ge biriminden 1 (bir) ekip üyesiyle bir araya gelerek sosyal sorumluluk içerikli, yerel, ulusal ve uluslar arası düzeyde projeler hazırlayacaklardır. 

-E-Twinning Buluşmaları: E-Twinning il koordinatörünün eşliğinde yılda  E-Twinning buluşması gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikte, okul proje temsilcilerimizi E-Twinning web portalına kaydedip okullarımızda yapılan yenilikçi çalışmaları ve iyi uygulamaları E-Twinning web portalında paylaşma ve diğer okul/kurumların yaptıkları yenilikçi çalışmaları ve iyi uygulamaları takip etme imkânı sağlanacaktır.  Bunun dışında hareketlilik projeleri için de yurt dışından proje ortağı bulması için rehberlik yapılacaktır.

-Fikir Havuzu Etkinliği: Okul proje temsilcilerimizle aylık proje yazma günlerinde proje yazma işlemine başlamadan önce yaklaşık 15-25 dk yeni proje fikirleri için beyin fırtınası yapılacaktır. Bu beyin fırtınasının ardından öne sürülen proje fikirleri ile yeni projelere hazırlık yapılacaktır

-Hibe Başvuru ve Başvuru Sistemleri Tanıtım Toplantıları: Hibe çağrılarının ve TÜBİTAK programlarının ilan edildiği zamanda okul proje temsilcilerine yönelik başvuru kılavuzlarıyla alakalı toplantılar yapılacaktır. Bu toplantılar her hibe çağrı döneminde resmi yazı ile okul proje temsilcilerimize duyurulacak ve katılımları sağlanacaktır.

Projenin sunumu gerçekleştiren Ar-Ge birimi çalışanı Muhammed Fatih KARTAL, her okulumuzun en az bir proje geliştirmesini ve bu kapsamda sadece hibe ile yapılan projeler değil hibesiz olan gönüllü sosyal projeler de yapılabileceğini aktardı ve sosyal projelere örnekler sundu. 

08-10-201808-10-201808-10-2018


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.