BİNGÖL İL MEM ARGE

DETAY PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DETAY PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2018 yılı Değerler Eğitimi Detay Projesi tanıtımı İlimiz TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda yapıldı.

İl Müdürümüz Kadri Engin’in  başkanlığında gerçekleşen toplantıya Okullarımızda görevli Değerler Eğitimi temsilcisi  öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin değerler eğitimini çok önemsediğini ifade etti. “Değerler eğitimi konusu Türkiye’nin gündeminde ağırlıklı bir şekilde var olmaya devam ediyor, devam etmesi de  gerekiyor. Sadece değerler eğitiminin  çocuklara aktarılması gereken bir program olarak görmemek gerekir. Ailelerin de bu konuda duyarlı olması gerekiyor." gibi açıklamarda bulundu.

Engin´in konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhaluk ÇAKAN "Değerler eğitimi, en gelişmiş ülkeler  dahil birçok ülkede eğitimin ana gündem maddelerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır. Bu önemli çalışma karater inşasında büyük rol oynuyor. Bu çalışmalarımızla öğrencilerimizin sadece akademik gelişimini değil aynı zamanda ruh ve karakter açısından da gelişimini destekleyeceğiz. Buradaki önemli husus eğitime sadece akademik başarı açısından bakılmamasıdır. Milli ve manevi değerlerimizin öğrencilerimize özümsetilmemesi durumunda eğitimin her zaman bir kanadı kırık olacaktır." gibi açıklamarda bulundu.

Çakan´ın açıklamalarının ardından Ar-Ge birimi çalışanı DETAY projesinin koordinatörü Muhammed Fatih KARTAL, okul ve ilçe temsilcilerine DETAY projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.