BİNGÖL İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Gerçekleşirildi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Gerçekleşirildi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında pandemi şartlarından dolayı gerçekleştirilemeyen 2021 yılı fuarları ikinci dönem itibariyle okullarımızda büyük bir coşkuyla gerçekleştirilmiştir. Bu yıl 40 adet okulumuzun projesi kabul edilmiş olup bu kabullerden 36 tanesi hazırlıklarını tamamlayarak okul bünyesinde fuarlarını düzenlemişlerdir.


Fuarın açılış konuşmasını yapan Yücel Yapılan projelerin uygulanmasının da önemli olduğunun altını çizerek, "Öğrencilerimizin gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulması, bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Projeler müfredatın uygulamasında son derece önemlidir" dedi.Yücel; "Bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından öğrenilmesini, günlük hayatı kolaylaştırma amacıyla bilimsel araştırma ve keşifler yapılmasını, öğrencilerin, raporlama ve sunum becerilerini geliştirmeyi, öğrencilerin proje yapabilme kabiliyetini geliştirmeyi ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözümler üretebilmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen ve bu gün Fen Lisemizde düzenlenen fuarın açılışını yapıyoruz. Bilim sergisinin açılışında emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum" şeklinde konuştu. 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191349

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.